27.06.2015

Міжнародний художній проект «Мистецький діалог. Словаччина у Львові»

30 червня, о 17.00, у Львівському Палаці Мистецтв, а саме у приміщенні львівського осередку Національної спілки художників України відкриють Міжнародний художній проект «Мистецький діалог. Словаччина у Львові», що має на меті продемонструвати глядачам різноманіття напрямків та стилів сучасного словацького мистецтва, а також провести відкритий діалог на тему актуальних мистецьких тенденцій й сприяти налагодженню культурного партнерства між художниками України та Словаччини.

До експозиція ввійшли твори живопису, графіки та фотографії чотирьох словацьких авторів – Еріка Біндера, Збінека Прокопа, Романа Рембовського та Бориса Сірки. Доповнюючим акцентом виставки стане музичний перфоманс авторства композиторів Петера Махайдіка та Пітера Гролла.

Проект є своєрідним простором мистецької комунікації, обміну художнім досвідом, спробою розповісти мовою сучасного мистецтва актуальні історії сьогодення.

Роботи Еріка Біндера надзвичайно різноманітні – від цифрових маніпуляцій, відео, мультимедійних об'єктів, інсталяції до графіки, живопису, коміксів, графіті. Ерік Біндер – автор, який може створити мистецький образ з будь-якого банального предмету чи ситуації. Прикметною рисою його мистецтва є дотепний, гумористичний підхід до трактування художніх образів.

Збинек Прокоп – художник-графік, який переносить на графічну площину звукові та зорові емоції, створює абстрактні композиції з використанням закодованих таємничих символів та знаків. Образи виникають у автора з внутрішніх емоційних станів та переживань. Митець є ініціатором міжнародного фестивалю мультимедійного мистецтва Genius loci у м.Левочі у Словаччині.

Роман Рембовський – живопис цього художника можна охарактеризувати як емоційний реалізм, у якому присутні елементи трагізму, що відчувається на підсвідомому рівні. Митець має свій сформований стиль, а відтак здатність продемонструвати власне оригінальне бачення світу, концептуалізацію свого внутрішнього «я». Домінантою у творчості автора постає людина, зображення якої проникнуте філософським змістом і демонструє метаморфози часу, життя, душі. Сюжети картин – це історії людей, загублених в собі, часі, просторі, нерідко з наслідками деформацій ментально-духовної рівноваги, що додає їм особливого потужного звучання. У творах простежуємо й особистісні відчуття автора, його спостереження, переосмислення, міркування.

Борис Сірка – митець, який детально опрацьовує складні і «темні» образи, котрі він черпає з фільмів та фантастичної літератури. Сірку вабить жах, негатив, історії про духів, притягує магічний реалізм та жанр Found footage. Часто митець запозичує мотиви з японської літератури та кінематографії жахів. Створені уявою образи автор подає високо естетичною мовою мистецтва, а композиції його робіт наповнені афоризмами та метафорами.

Пітер Гролл – композитор, який створює камерну музику, мелодії до фільмів, співпрацює з багатьма театральними та танцювальними групами. Його твори звучали у багатьох містах Європи та цілого світу, зокрема, у Брюсселі, Будапешті, Варшаві, Празі, Братиславі, Брно, Нью-Йорку. У 2005 році він отримав нагороду від Словацької спілки композиторів за найкращу композицію серед молодих авторів. Створення музичних композицій для Пітера Гроллa є ідеальним способом вираження людської душі, яка повна сильних і часто суперечливих станів.

Петер Mахайдік – композитор сучасної словацької класичної музики. Автор кількох камерних, симфонічних і хорових творів, а також музичних композицій для кіно і театру. Tворчіcть Петерa Mахайдикa мae широке визнання в усьому світі. З 1990-х років музика Maxaйдика неодноразово звучала на міжнародних фестивалях сучасної академічної музики, композиції виконуються у багатьох містах Європи – Німеччині, Бельгії, Нідерландах, Польщі, Чехії, Франції, Італії, Словаччині, Австрії, Швейцарії, а також США та Канаді.

Developed by Symphony Solutions