07.11.2018

На відкриття "Осіннього Салону-2018" прийшло понад 500 поціновувачів

6 листопада традиційно у Львівському палаці мистецтв відкрилася міжнародна мистецька виставка "Осінній Салон «Високий Замок-2018». На відкриття прийшло понад 500 його поціновувачів, які оглядали різні сучасні роботи. Це вже ХХІІ Осінній Салон.

На першому поверсі розмістилася виставка творчих робіт юних художників з мистецьких шкіл області. На другому поверсі - виставка Українського плакату, виставка-вшанування художника Григорія Смольського та виставка графіки у новій міні-галереї "Art Space"/"Арт Простір". На третьому поверсі - конкурсні роботи "Осіннього Салону "Високий замок -2018".

Як розповіла член оргкомітету конкурсу, заступниця директора Львівського палацу мистецтв Ольга Луковська, цьогоріч на конкурс надіслали близько півтисячі робіт з України, Німеччини, Нідерландів, Польщі та Грузії. В експозицію потрапили триста живописних та керамічних праць, які можна буде оглядати впродовж місяця. А наприкінці журі відбере десяток найкращих доробків.

В окремому залі, завдяки співпраці Палацу мистецтв з родиною художника, представлено роботи з домашньої колекції художника Григорія Смольського. У грудні виповнюється 125 років від його народження. Тут можна оглянути його довоєнні твори, і з 1980-х років минулого століття. Адже митець малював до останнього.

«Тато, напевно, був би радий цій виставці! І не тільки батько, а й вся сім’я. У нас велика родина. Серед нас є художники: Юрій Смольський, Лесик Смольський. То батькові внуки», – розповів син художника Андрій Смольський.

Особлива подія в межах Салону – відкриття в Палаці мистецтв міні-галереї «Art Space». Стартували виставкою графіки студентів Академії друкарства. Це поточні роботи і першокурсників, і магістрів новоствореної кафедри книжкової та станкової графіки. «Ми вже маємо чотири виставки наших студентів. Дві з них відбулися в Польщі, дві – в Україні. А тут, в новій галереї, представлені роботи з фондів нашої Академії друкарства», – пояснила викладачка Академії друкарства Олена Жеребецька.

Виставка Українського плакату студентів кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, буде присвячена до 145 річниці їхньої alma mater та 25-річчя статусу "університет". Буде представлено творчий доробок студентів – понад 40 плакатів, переважно екологічної тематики.

Developed by Symphony Solutions