22.11.2018

Рік у Палаці мистецтв

Поки ми готуємося до зими та наступного року, нагадаємо, чим тішив Львівський палац мистецтв цього року.
Отже, рік розпочався виставкою «Львівська зима» - знані і молоді художники за допомогою "зимових кольорів" презентували відтворені у живописі, графіці, декоративно-ужитковому мистецтві варіанти і нюанси зимового настрою. Зимові пейзажі, зимові натюрморти, зимові свята і традиції.
Потім була виставка живопису та графіки “Портрети добровольців на війні” Сергія Пущенка. Далі - виставка львівського художника Михайла Скобала «…Шпенглерівські мотиви…».
Особливим було відкриття виставки кераміки Львівської організації Спілки художників та позаспілчанських керамістів, які працюють у Львові. Лютий пройшов під знаком молодого художника Ігоря Калинчука та його "Портретів України".
З нагоди святкувань дня народження Тараса Шевченка, у Львівському Палаці Мистецтв відкрилася виставка "Священні вершини Карпат" художників Богдана Збриського, Людмили та Миколи Рибенчуків.
Пізніше фотомитець Йосип Марухняк запросив на відкриття виставки "Дайте руки, юні други...". Виставка присвячена життю і творчості Будителя Галичини, українського письменника, поета і греко-католицького священика Маркіяна Шашкевича. Виставка не до дати - радше до моменту, коли знову гостро стоїть питання захисту рідної мови уже в нашій Українській Державі. Несподіваним та експериментальним було відкриття вернісажу «Текстильні інспірації». Цей мистецький проект - експериментальна ініціатива, метою якої є відродження та популяризація мистецтва художнього текстилю, демонстрація діапазону творчих пошуків професійних митців України, а також створення можливості творчої співпраці та обміну досвідом.
Також відбувся традиційний мистецький вернісаж «Весняний салон».
«Арт + дизайн» – виставка студентських дизайн-розробок а та живописних робіт, що приурочена 145-річчю Національного лісотехнічного університету України та 25 річчю кафедри дизайну.
Далі була виставка малярства Анатолія Мельника «Екзистенція».
У квітні відбулася не менш традиційна «EthnoЛялька 2018» - мистецький проект Ірини Сорокіної. Головними «моделями» експозиції є ляльки, виконані в різних техніках та матеріалах.
На виставці також можна було ознайомитися із живописними роботами художниць Олени Жеребецької та Любов Демцю.
Традиційним був і дитячий книжковий форум.
Під Гоноровим патронатом консульства Республіки Польща у Львові у Палаці мистецтв урочисто відкрили мистецьку виставку, присвячену 100-літтю незалежності Республіки Польща під назвою «Сто літ!».
Поет Сліпецький Юліан та художниця Богоніс Оксана відкрили проект "Віршовані Картини", де поєднанні живопис та вірші, які наносяться на додаткове полотно картини.
Літо розпочалося з виставки живопису одних із найвідоміших львівських художників та їхніх дітей "Батьки і діти".
За декілька днів відкрили пам'ятну художню виставку "Акварелі" Олега Козака і одночасно - розпочав роботу мистецький проект авторського художнього текстилю «Симфонія душі» Галини Стеблій.
З 4 липня дивувала і вражала виставка живопису та графіки Володимира Стасенка «РЕАКЦІЇ/АЛЮЗІЇ».
А з 10 липня - виставка міжнародного художнього проекту і соціальної акції «Qtargets – послання миру» (Qtargets-message for peace) українського художника Андрія Черновола.
На наступний день свою виставку малярства представив львівський художник Володимир Стадничук.
У серпні відвідувачі Палацу розглядали величні (і дійсно великі) полотна Василя Бажая.
А потім на другому поверсі розмістилася 208-ма персональна виставка мисткині, поетеси та фотохудожниці Лідії Йолтуховської

Developed by Symphony Solutions