Photo

фотошкола, фотоконкурс, фотофорум. Фестиваль короткометражного кіно

03.11.2017

Фотовиставка чорно-білого портрету «Без рожевих окулярів»

У вівторок, 7 листопада, о 18.00, у Львівському Палаці Мистецтв відбудеться відкриття фотовиставки чорно-білого портрету «Без рожевих окулярів» та показ суконь з розписом «Намалюй мені завтра» учас

04.05.2017

"Франція" Бернарда Кеню і "Вірменський Львів" Сурена Варданяна

У Львівському Палаці Мистецтв відбулося відкриття одразу двох виставок: художньої фотографії Бернарда Кеню «Моя Франція» та арт-проекту Сурена Варданяна «Вірменський Львів».

Сурен Варданян – вірменський художник, чиє життя і творчість нероздільно пов’язані з трьома країнами – Вірменією, Україною та Польщею. Митець народився і виріс у Вірменії, навчався та певний час жив у Львові, проте доля закинула його у Польщу, де він проживає сьогодні й активно займається творчістю.

Мистецький проект «Вірменський Львів» виник в уяві художника органічно. Становлення його як художника відбулося саме у Львові, де автор ще студентом ретельно ознайомився з багатою історією та традиціями львівських вірмен, які живуть і розвиваються тут впродовж століть.

Важливим стимулюючим аспектом для Сурена Варданяна при створенні проекту стала також дата 400-ліття вірменського книгодрукування в Україні та діяльність знаного вірменського друкаря Говганеса Карматанянца, який проживав у Львові.

Експозиція поєднала авторську фотографію, графіку, а також композиції на тканині з використанням вірменської каліграфії.

Бернард Кеню – сучасний французький фотохудожник, який захоплюється мистецтвом чорно-білої фотографії. У Львові автор представить збірку світлин на тему «Моя Франція», спеціально створену для українських глядачів. Це, в більшості, емоційні портрети, а також побутові сцени, які розповідають про життя простих французів.

Ахроматичні світлини Бернарда Кеню – довершені мистецькі твори із вдало знайденими ракурсами, мотивами, настроями. Митець з тонким філософським відчуттям світу майстерно вміє зупинити швидкоплинну мить, а в кожну фотографію вкладає частинку себе. Чорно-біла гра світла і тіні надає прозіркам Бернарда Кеню особливої вишуканості та багатого звучання.
Бернард Кеню – палкий прихильник України. Він неодноразово брав участь у збірних мистецьких акціях, які в нас відбуваються, проте персональна виставка автора у Львові відбувається вперше.

Icon: 
Зображення: 
Date: 
Thursday, May 4, 2017 - 19:45 to Thursday, May 25, 2017 - 19:45
01.05.2017

«Моя Франція». Виставка художньої фотографії Бернарда Кеню.

У середу, 3 травня, о 16.00 у Львівському Палаці Мистецтв відбудеться відкриття виставки художньої фотографії Бернарда Кеню «Моя Франція».

30.01.2017

Фотовиставка «Фрагменти з минyлого»

У середу, 1 лютого, о 17.00, у Львівському Палаці Мистецтв відбудеться відкриття фотовиставки «Фрагменти з минлого», яку складуть фотографії старого Львова з колекції Олександра Коробова.

15.12.2016

«За перевалом — перевал»

21 грудня, у середу, у Львівському палаці мистецтв відкриють фотовиставку відомого репортера та фотохудожника Володимира Песляка «За перевалом — перевал», присвячену його сімдесятиріччю.

02.08.2016

Відкриття фотопроекту «Шахтарі. Галичина» Анни Рицар і Романа Семена

2 серпня, у вівторок, о 18.00 у Львівському Палаці Мистецтв відбудеться відкриття проекту львівських фотохудожників Анни Рицар і Романа Семена «Шахтарі. Галичина».

19.04.2016

«Гіркий полин Чорнобиля» Наталії Ратушної

20 квітня, о 16.00, відбудеться відкриття фотовиставки львівської фотохудожниці Наталії Ратушної «Гіркий полин Чорнобиля».

09.03.2016

Натхненні Кобзарем»

У п'ятницю, 11 березня, о 16.00.

15.12.2015

Мандрівка до... себе. Фотовиставки Наталії Ратушної

У Львівському Палаці Мистецтв відбулося відкриття фотовиставки Наталії Ратушної...

Мало хто пам'ятає цікаві фоторепортажі у львівських газетах школярки СШ № 87 Наталії Ратушної у 80-х роках, для якої захоплення фотографією стало важливим явищем в житті і яке не покидає її по сьогоднішній день. Навчання у Львівській академії друкарства на відділенні редагування (а це - втручання у тексти, їх покращення) допомогло дивитись на світ критично і нетрафаретно.

Захоплення фотографією вимагало знань, то ж згодом Наталія поступила в заочний університет фотомистецтв. Одна з її робіт "Люди" зайняла призове місце на престижній фотовиставці в столиці, ще іншу відзначили Дипломом і почесним знаком на Всесоюзній фотовиставці у Шостці. Цю роботу невдовзі надрукувала газета "Львівська правда", і з того часу Наталія Ратушна стала позаштатним фотокореспондентом цієї газети. Це додало її наснаги в фотографуванні, це заняття стало особливим захопленням, та ні , набагато більше, ніж захопленням: це спосіб бачити світ через призму видошукача, це спосіб розмовляти з людьми мовою зафіксованої миті і бути відповідальною за неї. І тоді уже не важливо, якою мовою розмовляють люди , бо фотографія має свою мову, зрозумілу всім. Зупинити чи то зафіксувати важливе явище, мить, дійство, знаючи, що завтра цього вже може не бути, або воно буде зовсім іншим. «Це відповідально, - каже Наталія. - Я роблю фото і тим виражаю своє захоплення світом, створюючи свій світ ніби "поза часом" і "поза місцем». Це не просто знайти об'єкт і показати його в одній миті, це не просто мить, а співпережитий образ певної дійсності, явища, а заодно і моя естетика баченого, вираженого у фотографії, добрій фотографії .
Коли фотографую - забуваю про втому, сон, голод, не відчуваю спеки чи холоду. Я постійно окрилена: не відчуваю нічого, крім безмежної радості фотографувати, зберігаючи в собі оте дитяче відчуття свіжості, чистоти, коли весь світ був-суцільним відкриттям і все тебе дивувало».

Наталія і зараз по - дитячому захоплювалася красою квітки, структурою і формою каменя, вічною незвідністю води, а її сільські краєвиди з коровами, що мордою тягнуться до об'єктива, нагадують картини художників-класиків, які стоять перед очима. Вона з тривогою сприймає покинуті хати, де давно не ступала нога рідних людей, а цямрини криниць дзвенять мовчазною тишею, бо з них давно не пили воду…

Її "бути чи не бути" в цьому світі визначало якусь незвичність в ставленні до нього. Наталя згодом збагне велику силу любові до цього світу, фотографічного зокрема. Великий вплив на формування її характеру відіграв батько - людина надзвичайної інтелігентності і душевності. «Усе найкраще в мені - від нього,- говорить Наталія. - Школяркою чи не щодень бігала в бібліотеку, стала найзавзятішим читачем, зачитувалась оповідями про подорожі, далекі світи. Ця звичка читати залишилась дотепер й допомагає мені фотографувати. Фотографую, відкриваючи певний образний світ, створюю свій сюрреалістичний світ, а заодно відкриваю себе. Виходить таке зачароване коло. Час від часу мрії про мандри стають реальністю. Це мій феєричний світ, в якому я – мандрівниця, що шукає нові дороги до незвідності, до гармонії, і заодно - дорогу до себе!»

Куратор виставки
Йосип Марухняк (НСЖУ , НСФУ , СОФУ , AFIP )

Icon: 
Зображення: 
Date: 
Tuesday, December 15, 2015 - 23:15
08.12.2015

Відкриття фотопроекту Наталії Ратушної

У четвер, 10 грудня, о 16.00 у Львівському Палаці Мистецтв відбудеться відкриття фотовиставки Наталії Ратушної

Pages

Subscribe to RSS - Photo
Developed by Symphony Solutions