08.06.2017

Кіноклуб Docudays UA: сміття

21 червня о 19:30 — кіноклуб Docudays UA на тему "Сміття", спільно із Zero Waste Lviv та Інститутом міста у рамках проекту "За 21 день до Zero Waste"
 
Перегляд короткометражних фільмів та обговорення.
 
Сміття сьогодні асоціюється з картинкою переповнених контейнерів у Львові. Але ми подивимось на інші місця, що збирають непотріб. Разом з Zero Waste львів’ян(к)и почали осмислювати, звідки береться і куди дівається сміття. А на кіноклубі Docudays UA ми поговоримо про те, що є сміттям? Від питання "чи мислимо ми новий холодильник чи машину як сміття?" і до "чи думаємо ми про людей як про сміття?". Людина — це та, хто творить сміття, чи людина — і є сміття? Окреслюючи тему так провокативно, ми пропонуємо відправитись у кінопригоду, де відповіді знайдуть нас самі.
 
Край електросміття
Австралія / 2012 / 20 хв
Режисер: Девід Федель
 
Чи ви колись замислювалися над тим, що відбувається з електронікою, яка відслужила своє? Щороку у світі накопичується майже 50 мільйонів тонн електронного сміття. Значну частину вживаних і непотрібних електротоварів із розвинених країн звозять до країн третього світу. Більшість із них нелегально експортується як секонд-хенд, хоча насправді це непотріб. Цей фільм – без діалогів та авторських коментарів – являє собою дослідження нерегульованого повторного використання електронного сміття у Гані. Тут, у Західній Африці, електроніка геть не така, якою ми звикли бачити її на прилавках магазинів.
 
Металобрухт
Україна / 2012 / 12 хв
Режисер: Дмитро Глухенький
 
Там, де закінчується географія і здоровий глузд, є місце для нього. Це історія про людину, в якої є все. Це зовсім не те, що звикли уявляти собі продукти сучасної системи цінностей. Iснуючи на межі мороку алкоголізму і просвітлення, Фенік таки знайшов свою нішу. Хвилює лиш те, що скоро закінчиться металобрухт.
 
ПРО КІНОКЛУБ DOCUDAYS UA
Це кіноклуб від міжнародного кінофестивалю про права людини Docudays UA, метою якого є сприяти активізації діалогу про права людини в українському суспільстві.
Підчас кожного заходу відбувається обговорення проблематики, яку підіймає фільм, з точки зору правозахисту.
Вхід вільний.
Разработано Symphony Solutions