11.05.2018

Мистецьку виставку із Вроцлава «Сто літ!» відкрили в Палаці мистецтв

10 травня у Палаці мистецтв урочисто відкрили мистецьку виставку «Сто літ!». Виставка присвячена 100-літтю незалежності Республіки Польща.

Вроцлавська академія мистецтв імені Євгеніуша Гепперта— польський вищий навчальний заклад, який славиться відомими випускниками та сильним осередком викладацького складу. Саме професори, викладачі, аспіранти Академії підготували виставку «Сто літ!». Це художні роботи - від абстракції, графіки, реалізму до фотографії, рисунку, скульптури та інсталяції.

Відкрили виставку Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський, в.о. генерального директора ЛПМ Юрій Візняк, координаторка із української сторони, заступниця директора ЛПМ з науково-мистецької діяльності, кандидатка мистецтвознавства Ольга Луковська, куратор виставки «Сто літ!», декан відділу малярства і скульптури Вроцлавської академії мистецтв Войтек Пукоч.

«Вроцлав – це місто, яке в незвичайний спосіб пов’язане зі Львовом, львів’янами. Я його інколи називаю віце-Львовом. Польські львів’яни сюди потрапили після Другої світової війни, коли кордони Польщі були змінені. І тому Львів має з Вроцлавом надзвичайно близькі зв’язки. Окрім того, наші дві мистецькі інституції мають тісну співпрацю. Це прекрасно, що львів’яни матимуть змогу познайомитись з художнім світом Вроцлава. Адже це місто, на мистецьке життя якого впливали різні культури - і польські, чеські, німецькі, єврейські традиції. Виставка є непересічною, показує середовище дуже різних творців Вроцлавської академії, у якої дуже потужна мистецька школа, дуже тісно повязана зі Львовом» - каже Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський.

В.о. генерального директора ЛПМ Юрій Візняк подякував кураторам з польської та української сторони за високий рівень організації виставки та вручив подяку Ользі Луковський від обласної ради.
«Життя швидкоплинне, мистецтво - вічне і не має кордонів. Цією виставкою ми вкотре підтверджуємо, що відкриті до співпраці, в тому числі – і міжнародної. Ми маємо хороші напрацювання для співпраці з діячами культури та мистецтва Польщі, Литви, Туреччини», - зазначив Юрій Візняк.

Першими виставку побачили саме львів’яни, навіть у Вроцлаві її ще не показували.

«Виставки польського мистецтва у Львівському Палаці проходять часто, але роботи митців з Вроцлавської академії мистецтв побачимо вперше. Маємо надію, що це стане початком плідної і якісної співпраці між двома культурними інститутами», - каже координаторка із української сторони Ольга Луковська.

До Львова привезли 102 твори 44 митців з Вроцлавської академії мистецтв. На відкритті були присутні польські митці, які взяли участь у виставці.

«Виставка не має політичного підтексту, її ідея лише мистецька – авторська інтерпретація творів художників, що беруть у ній участь. По-українськи побажання «Сто літ!» звучить як «Многая літа!». У такий спосіб ми хотіли привітати нашу країну. Маю надію, що те, що приготували учасники, буде цікавим українському глядачеві», – зазначив автор ідеї та куратор виставки Войтек Пукоч.

Після показу у Львові, виставку «Сто літ!» покажуть у Луцьку та Кам’янці-Подільському. У Львівському Палаці мистецтв виставка триватиме до 6 червня 2018 року.

Разработано Symphony Solutions