Painting

Львівські митці, артпроекти, арт-клас студії ФОРА

14.10.2018

Вітаємо з Днем художника!

Львівський палац мистецтв вітає усіх художників із професійним святом!
Нехай кількість полотен, пензлів та мастихінів відповідає замислам, ідеям та бажанням!

11.10.2018

Осінній Салон "Високий Замок -2018"

6 листопада - у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття ХХІІ Осіннього Салону "Високий Замок - 2018".

11.10.2018

Виставка пам'яті Смольського

6 листопада у межах Осіннього салону «Високий Замок - 2018» відбудеться виставка-вшанування Григорія Смольського, до якої долучиться родина художника.

«Григорій Смольський – учень школи Олекси Новаківського. Він і дотепер нерозкрита сторінка. Він настільки самобутній, що не вкладається у жодну мистецьку рамку. Це чоловік, який відкрив Космач, написав книгу про Довбуша, мав гарне почуття гумору», - розповідає головний художник Львівського палацу мистецтв, заслужений діяч України Орест Скоп.

Автор невеличких колоритних пейзажів, зокрема з Гуцульщини (околиці Космача, Косова) та Бойківщини (Славське, Гребенів, Сколе), паризьких етюдів. Працював у жанрі пейзажу, портрета, натюрморту, створив цілий ряд жанрових композицій, займався графікою.

За словами Ореста Скопа, Смольський малював у той час, коли строї на гуцулах були правдивими: вони так тоді ходили. "Він, у час розгулу боротьби з релігією, намалював феноменальну картину «Хліб наш насущний». Там гуцули святять паски зі свічками. Велике полотно. Ця картина була на виставці, до неї придиралися, але не зняли", - розповів Орест Скоп.

Важливо знати, що у той час більшість художників увічнювали на полотнах вождів, веселих трактористів та атлетів, сталеварів, доярок та свинарок, на противагу їм, улюбленими темами Григорія Смольського стали життя гуцулів та краєвиди Карпат.

«...Мистецтво справжнє — це ані «ізми» Парижа, Риму чи Берліна, не кубізм, не футуризм, ані експресіонізм. Це потреба душі висловитися, проявити свій внутрішній світ, який матеріалізується красками чи олівцем на площі у рямцях трьох головних проблєм малярських: лінії, форми і кольору», — так писав у передмові до каталогу львівської виставки «рисунку, акварелі, деревориту, темпери та олій» 1937 року один із її учасників — мистець Григорій Смольський.

Довідка

Григорій Смольський (2 грудня 1893, с. Підгірки, нині частина м. Калуша, Галичина — 1 грудня 1985, Львів) — український художник, громадський діяч, краєзнавець.

Серед творів: «Автопортрет» (1923), «Мій батько» (1925), «Міст на Сені» (1935). Багато композицій виконав на гуцульську тематику: «Гуцул і гуцулка», «Наречена» (обидві — 1957), «Хліб наш насущний» (1970), «Базар у Косові» (1974), «Космач напровесні», «Празник в Космачі», «На весіллі. Космач», «Дорога до Космача» та інші.

Автор низки статей про українське мистецтво, окремих митців (Івана Труша, Антона Манастирського, Олекси Новаківського). Багато уваги приділяв вивченню звичаїв, традицій жителів Карпат, переважно гуцулів. Написав низку нарисів історико-етнографічного характеру. На основі зібраних народних переказів та пісень про Довбуша написав повість «Олекса Довбуш» (1935, 1944).

Серед визначних творів митця — портрети Станіслава Людкевича (1953), Василя Стефаника (1959), Івана Крип'якевича. Полотна Смольського зберігаються у фондах музеїв Києва, Львова, Запоріжжя, Дніпра.

Icon: 
Зображення: 
Date: 
четверг, октября 11, 2018 - 11:30
08.10.2018

«Червоний терор. Пам’ятаємо». Виставка присвячена 85 роковинам Голодомору

31 жовтня у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки цифрового плакату та колажу «Червоний терор.

05.10.2018

Про активну громадянську позицію - виставка плакату від студентів

6 листопада у межах міжнарожного львівського Осіннього Салону "Високий Замок - 2018" у Львівському палаці мистецтв відбудеться виставка Українського плакату студентів кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, присвячена до 145 річниці їхньої alma mater та 25-річчя статусу "університет".

На виставці ви побачите творчий доробок студентів – понад 40 плакатів, переважно екологічної тематики, виконаними під керівництвом доц. Юрія Ямаша.

Це не перша спудейська експозиція плакатів у Львівському палаці мистецтв. Останніми роками студенти кафедри є постійними учасниками щорічної міжнародної акції – Осіннього Салону «Високий замок».

"З огляду на екологічну спрямованість і політику університету тематика лишається незмінною. Це – екологія: екологія природи та середовища, виробництва, екологія людини. Ректор університету, академік Юрій Туниця є ініціатором ідеї створення Екологічної Конституції Землі, яка була підтримана на міжнародних форумах та конференціях, що відбувались у вузі. Саме під час цих акцій було вперше показано творчий плакатний доробок студентів кафедри. Плакат є складним та інтелектуальним видів мистецтва, який вимагає досконалого володіння образотворчими засобами (рисунок, живопис, композиція, комп’ютерна графіка), вміння філософського мислення та логічного аналізу, знання семіотики та семантики, основ психології та соціальної політики", - зазначив кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну НЛТУ України Юрій Ямаш.

Плакати розробленні студентами кафедри говорять про активну громадську позицію їх авторів, доводять щиру стурбованість до подій що відбуваються у сучасному житті та намагання змінити світ на краще, професійний рівень виконання плакатів підтверджує правильну організацію навчального процесу.

На виставці буде представлено багато варінатів екологічного плакату, небайдужість студентів проявляється уже в назвах їхніх робіт: «Львів може бути прекрасним без ілюзій» (Галина Ясіновська), «Дозволь природі жити, природа дозволить тобі» (Катерина Шаповал), «Хутро носять гарні тварини і огидні люди» (Мар’яна Мочурад), «Слава нації, смерть ворогам!» (Іван Монарха), «Крокуй в майбутнє у гармонії з природою» (Ольга Кухарчишин), «Економ папір, збережи ліс» (Катерина Маринець), «Кожна праця має право на самовираження» (Катерина Кінах), «Стоп зомбуванню!» (Віталій Мурин), «Життя прекрасне не обмежуй себе» (Марта Похилко), «Після Свят» (Віталій Іванченко), «Підтримуєш російського виробника = окупанта?» (Ханас Вікторія), «Крим вилізе боком» (Марчук Вероніка), «Щороку 125 млн. дерев вирубують на землі» (Бокало Софія) та багато інших. На першому фото: робота Віталія Іванченко Друга робота: Володимир ПІдлужний Робота "Герб України" - Марта Бубес

Icon: 
Зображення: 
Date: 
пятница, октября 5, 2018 - 12:30
20.09.2018

Живописно-керамічний «Осінній Салон «ВИСОКИЙ ЗАМОК-2018»

Осінній Салон «Високий Замок» - це щорічна художня виставка-конкурс, метою якої є популяризація сучасного мистецтва та виявлення провідних його тенденцій.

12.07.2018

Виставка малярства Володимира Стадничука

Художник Володимир Стадничук показав у найбільшому залі Палацу мистецтв більше сотні робіт за 37 років творчості.

12.07.2018

Виставка малярства Володимира Стадничука

Художник Володимир Стадничук показав у найбільшому залі Палацу мистецтв більше сотні робіт за 37 років творчості. 11 липня урочисто відкрили виставку малярства львівського художника Володимира Стадничука.
Митець працює в різних авторських техніках: від експресивного живопису в пейзажах і натюрмортах, до розливу емалевих фарб в абстрактних роботах.
В.о. обов’язки Палацу мистецтв привітав митця і побажав здоров’я і наснаги для подальшої творчої роботи:
«Володимир Стадничук, окрім того, що дуже талановитий і унікальний художник, ще й відкритий та щедрий. Велику картину «Тайна вечеря», яку він намалював із знаменитої роботи Да Вінчі у авторському стилі, дарує Українському Католицькому університететові. Велика подяка йому за це», - каже Юрій Візняк.
Представник Католицького університету Назар Дуда також подякував за подарунок і зазначив, що картина стане окрасою філософсько-богословського факультету в приміщенні на вулиці Хуторівці.
Володимир Стадничук запрошує усіх охочих подивитися його роботи – від раннього періоду творчості до сучасного.
Востаннє у залах Львівського палацу мистецтв персональна виставка Володимира Стадничука проходила майже 10 років тому – у липні 2009 року. Тоді виставку відкривав уже покійний Герой України Борис Возницький, шанувальник творчості митця. Роботи на історичну тематику Володимир Стадничук подарував Львівській галереї мистецтв, яка тепер носить ім’я Бориса Возницького та Музею Івана Виговського.
Довідка:
Володимир Стадничук народився 8 серпня 1938 року в селі Михайлівка, нині Борщівського району на Тернопільщині. Навчався в Московському художньому інституті. Працював художником-оформлювачем у містах Чернівці, Броди Львівської області. Від 1967 – учасник виставок у містах Тернопіль, Чернівці, Київ, Канів. Персональні виставки пройшли у містах Заліщики, Борщів, Тернопіль, Львів. Член НСХУ. Працює в галузі станкового живопису (історична картина, пейзаж, натюрморт, модернізм, сюрреалізм, абстракція). Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок.

Icon: 
Зображення: 
Date: 
среда, июля 11, 2018 - 11:00 до среда, августа 8, 2018 - 11:00
11.07.2018

Виставка «Qtargets – послання миру»

10 липня у Палаці мистецтв відкрили виставку міжнародного художнього проекту і соціальної акції «Qtargets – послання миру» (Qtargets-message for peace) українського художника Андрія Черновола.

11.07.2018

Проект «Qtargets – послання миру»

10 липня у Палаці мистецтв відкрили виставку міжнародного художнього проекту і соціальної акції «Qtargets – послання миру» (Qtargets-message for peace) українського художника Андрія Черновола. Мішень у цій виставці – основа для картин та символ миру. Перша виставка художника відбулася у Катарі, картини побували у Нью-Йорку, у Лондоні та Швейцарії та Києві. На виставці у Львові представлено 26 картин, які складаються із майже тисячі мішеней. Це побажання від громадян понад п’ятдесяти країн світу. Кожен папірець має свій номер і зможе відстежити в мережі Інтернет, у якому куточку світу його мішень і частиною якої картини стала. Художник запрошує усіх відвідувачів залишити своє послання світу. «Коли людина заповнює мішень із позитивним посланням, то вона автоматично стає художником. Його робота стає частиною великої картини. На мішенях пишуть свої побажання, цілі. Потім я їх використовую як полотно для малюнків. Творю лише прозорою фарбою, щоб кожен зміг прочитати своє послання», – каже Андрій Черновол. Виставка в Палаці у перший ж день викликала великий резонанс і зібрала на відкритті кілька сотень відвідувачів. «Ми пишаємося, що у Палаці мистецтв проходять такі унікальні і креативні міжнародні проекти. В той час, коли на сході нашої країни триває війна, послання миру у роботах художника дуже актуальне», - каже в.о. директора Львівського Палацу мистецтв Юрій Візняк. Разом із роботами Черновола можна побачити картини художників із Катару. Далі виставку покажуть в Італії. Триватиме мистецький проект до 22 липня у Львівському Палаці мистецтв.

Icon: 
Зображення: 
Date: 
вторник, июля 10, 2018 - 16:45 до воскресенье, июля 22, 2018 - 16:45

Страницы

Subscribe to RSS - Painting
Разработано Symphony Solutions