30.10.2015

Унікальний проект «Торкаючись, бачу: великі українці»

1 листопада, о 16.00, у Львівському Палаці Мистцетв вперше в Україні Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА та Ротаракт клуб Львів представляють інтерактивний соціально-мистецький проект «Торкаючись, бачу: великі українці».

Це унікальний проект, який руйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить.
Вперше створено можливість показати незрячим як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки.

На виставці буде представлено 12 скульптурних портретів визначних постатей нашого державотворення для тактильного сприйняття незрячими та особами з вадами зору: Іван Франко, Леся Українка, Сергій Нігоян, Андрей Шептицький, Георгій Гонгадзе та інші. Інформація про кожну особистість (скульптуру) буде озвучена через аудіомедійний засіб впізнаваними голосами відомих українських музичних виконавців. Також відповідні описи підготовані шрифтом Брайля.

Ми запросили глухонімих дітей до розмальовування скульптур кольоровими фарбами, таким чином створюючи для них інтерактивне ознайомлення з відомими постатями обраними для проекту.

Уявіть, відомі українські діячі культури з різних часових періодів входять в сучасний контекст руйнуючи кліше: вони яскраві, провокативні, не такі, якими їх звикли бачити.
А також, яскравий колір немов прагне пробити бар'єр незрячості між людиною і світом, що її оточує.

Виставка матиме значний резонанс у суспільстві, адже проблема адаптації та соціалізації незрячих зможе знайти вирішення власне у такій мистецькій формі. Метою проекту є зруйнувати бар’єр у доступі інформації (зокрема про історичних постатей) для людей з особливими потребами.

Презентація проекту відбудеться 1 листопада о 16.00 год. у Львівському Палаці мистецтв. Згодом проект представлять у 20 народних домах районних центрів області, а також у містах України.

Керівники проекту:
Христина Береговська
Василь Одрехівський

Розроблено Symphony Solutions