17.03.2016

Карло Звіринський і його школа

18 березня, о 16:00, в рамах Днів модернізму у Львові запрошуємо на лекцію-диспут «Карло Звіринський і його школа» (Виступи: Н. Космолінська, Х. Звіринська-Чабан, А. Бокотей).

«Молодий український художник Карло Звіринський у своїх рельєфах свідомо формує поверхню як реалізацію особистого споглядального досвіду, закоріненого в один з найулюбленіших протягом всього життя художника об'єктів - ліс. За абстрактним на перший погляд членуванням простору у його полотнах простежується чітка логіка реального пейзажу, а в основу його тонко-нюансного колориту безумовно ліг світлотіньовий ритм, уважно підмічений художником в природі. Карло Звіринський використовує той підручний матеріал, який може собі дозволити в умовах соціалістичного дефіциту. Це дерево, бляха, тканина, папір, гіпс, клей, шнур. Дивним чином його вимушена бідність співпадає з тогочасними пошуками "бідного" європейського мистецтва,підтверджуючи тезу, що вільний розвиток ідей програмують не політичні доктрини, а час" - пише історик мистецтва Наталя Космолінська.

До слова, на зустрічі донька Карла Звіринського Христина Звіринська-Чабан презентуватиме фрагменти книжки спогадів Звіринського, які вона готує до друку.

Розроблено Symphony Solutions