31.08.2016

Тиждень актуального мистецтва

Із 1 по 9 вересня у Львові відбудеться знакова подія сучасного українського мистецтва – бієнале ТИЖДЕНЬ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА.

Останні два роки від минулого ТИЖНЯ наше суспільство живе у стані війни, невизначеності, переродження, розчарування та надії… Ми не можемо вдавати, що є поза цим контекстом. Тому цьогорічний ТАМ спробує простежити наскільки ці межові стани буття впливають на сучасне українське мистецтво. Чи є вони достатньо значними, щоб стати етапом у його розвитку?

У програмі ТИЖНЯ: авторські та кураторські проекти, перфоманси, інсталяції, об’єкти, лекції, дискусії, майстер-класи. У бієнале візьмуть участь більше тридцяти митців з України, Польщі, Білорусії, Чехії, Німеччини, Великобританії та Ізраїлю.

Важливою подією цьогорічного ТИЖНЯ буде кураторський проект ЧАСТИНИ ТІЛА. Він стане своєрідною львівською презентацією трієнале сучасного мистецтва УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ. ПЕРЕТВОРЕННЯ, яке масштабно представило українське мистецтво у Вроцлаві – цьогорічній європейській столиці культури. У ЧАСТИНАХ ТІЛА поєднані твори десяти авторів з різних регіонів України: Юрко Вовкогон, Діма Ерліх, Костянтин Зоркін, Володимир Кауфман, Наталя Лісова, Сергій Петлюк, Сергій Радкевич, Володимир Стецькович, Геннадій Чернега, Володимир Топій.
УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ також буде представлений малярським проектом ВОРОГ автора MICRO CUTS, котрий успішно дебютував у Вроцлаві.
Вперше у Львові під час ТИЖНЯ буде експонуватись медіа-інсталяція В МИСТЕЦТВІ МРІЇ СТАЮТЬ ДІЙСНІСТЮ неординарної та епатажної польської мисткині Катажини Козири. У цьому проекті вона застосовує різні форми візуального мистецтва, музику, перфоманс. Куратор львівської версії проекту – Вальдемар Татарчук.
Цьогорічні ДНІ МИСТЕЦТВА ПЕРФОМАНС У ЛЬВОВІ, проходитимуть з 6 по 10 вересня. Упродовж ДНІВ перфоманси творитимуть як досвідчені, так і молоді художники. Серед них: Ані Зур, Ярина Шумська, Ярослав Футимський та Антон Саєнко, Володимир Топій, Деніс Блекер, Мотті Мізрахі, Ернесто Леві, Тамар Рабан, Їржі Сурувка, Януш Балдиґа, Патрик Ружицкі, Каміля Чосник, Вальдемар Татарчук, Єжи Косалка, Костянтин Мужев, Маріта Бульманн.
Невід'ємною частиною ДНІВ є ШКОЛА ПЕРФОМАНСУ. Навчання у ШКОЛІ проводитиметься за програмами під керівництвом досвідченої перфомерки Деніс Блекер з Великобританії та польських митців Вальдемара Татарчука та Януша Балдиґи. Навчання у ШКОЛІ є безкоштовним, адже її завдання – формувати нову ґенерацію українських перфомерів.

Також у програмі ДНІВ передбачаються лекції та презентації проектів Януша Балдґи, Катажини Козири, Маріти Бульманн, Їржі Сурувки.

Серед проектів ТИЖНЯ будуть представлені твори, об'єднані назвою LEMinarium ̶ фестивалю, що незабаром постане у Львові. LEMinarium ̶ мультижанровий простір актуальної культури, тісно пов'язаний з креативним дослідженням постаті видатного львівського літератора і філософа СТАНІСЛАВА ЛЕМА. У пілотному проекті візьмуть участь українські митці Михайло Барабаш, Тереза Барабаш, Володимир Кауфман, Антон Лапов, Сергій Савченко, Констянтин Смолянінов та художники з Польщі Славомір Собчак, Даніель Конюш і Якуб Ясюкєвіч.
Центром подій бієнале буде галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська,35).
Основні локації ТИЖНЯ: Палац мистецтв (вул. Коперника, 17), «Гостинний дім» при Духовно-культурному центрі «Архистратиг» (вул. Винниченка, 20а), «Музей Міста» (підвали міської Ратуші) та простір міста.

Куратором ТИЖНЯ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА є львівський художник Володимир КАУФМАН. Арт-директор – Ліда САВЧЕНКО-ДУДА.

Вхід на експозиції у день відкриття та на всі перфоманси – вільний. Закриття експозицій 9 вересня.

Довідка: ТИЖДЕНЬ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА – це великий проект contemporary-art, що збирає на одній території митців різних країн та поколінь із усіма прогнозованими та несподіваними наслідками. Стартувавши у 2008 році, став одним з небагатьох регулярних майданчиків для розвитку сучасного (актуального) мистецтва в Україні. Фестиваль є важливим місцем художнього вислову як для вже знаних, так і для мало відомих митців. У ТИЖНІ взяло участь близько 400 митців із Польщі, США, Канади, Ізраїлю, Великобританії, Ірландії, Франції, Швейцарії, Австрії, Нідерландів, Росії, Білорусії, Литви та України.

Організатори: Інститут Актуального Мистецтва, Мистецьке об’єднання «Дзиґа»
Партнери: Мистецька рада «Діалог», Мистецьке об’єднання «НУРТ», Львівський Палац Мистецтв, Посольство держави Ізраїль в Україні, Goethe-Institut в Україні, Чеський центр у Києві, Culture.pl, Galeria Labirynt, Fundacja Sztuki Performance, Instytut Książki, Генеральне Консульство Республiки Польща у Львовi, громадська організація «Вірменська 35», фундація «TransKultura», Львівська міська рада

Розроблено Symphony Solutions