20.04.2017

Відкриття виставки «Добровольчий батальйон ОУН: два роки війни»

У понеділок, 24 квітня, у Львівському Палаці Мистецтв, о 16.00 відбудеться відкриття виставки «Добровольчий батальйон ОУН: два роки війни», метою якої є привернути увагу до Добровольчого батальйону ОУН та його бійців, які впродовж трьох років боронять рідну землю від московської чуми. Під час виставки відвідувачі ознайомляться з бойовою відвагою, бойовим життям та звитягою патріотів України.

Батальйон ОУН – український добровольчий батальйон, що дислокується на територіі Донецькоі та Луганськоі областей, захищаючи територіальну цілісність України.
Створення: влітку 2014 року рішенням міськради був сформований зведений «Батальйон територіальної оборони м. Ніжин», і як продовження визволеної боротьби, сформований з Першої сотні ОУН ім. Є. Коновальця – однієї з найдисциплінованіших сотень на Майдані, - виїхав захищати нашу Батьківщину в складі батальйону «Азов». Після відмови в державній реєстрації, керівництвом Батальйону ОУН було прийнято рішення приєднати батальйон до складу Добровольчого Українського Корпусу «Правого сектору», назву батальйону було офіційно змінено – з «Ніжин» на «Батальйон ОУН»; з 4 серпня 2014 року брав участь у боях за Савур-Могилу і село Степанівка. У серпні 2014 року Добровольчий батальйон ОУН відокремився від ДУК ПС в самостійний підрозділ під командуванням командира Миколи Коханівського(друга «Буревія»).

З 12 серпня 2014 року Добровольчий батальйон ОУН перебазувався в селище Піски Ясинуватського району Донецької області. Вже в листопаді 2014 року кількість бійців батальйону сягнула більш як 100 бійців, батальйон утримував 9 позицій в Пісках і одну позицію з 31 грудня 2014 по 20 січня 2015 року на метеостанції Донецького аеропорту. З 13 по 18 квітня 2015 року, у зв’язку з (т.зв. «мінськими») домовленостями про відведення добровольчих батальйонів з передової,основну частину батальйону виведено з селища Піски Ясинуватського району Донецької області. Але одна чота, як підрозділ аеророзвідки під командуванням, на той момент, заступника командира відділення Добровольчого батальйону ОУН друга «Івана» залишилася на позиціях. 14 серпня 2016 року друга «Івана» було призначено на посаду комбата Добровольчого батальйону ОУН. 06 липня 2016 року відбулася передислокація батальйону в смт. Кримське, Новоайдарівського району, Луганська області, де знаходиться і по сьогодні.

Бійці батальйону захищають територіальну цілісність України від бойовиків ДНР\ЛНР та російських окупаційних військ на території Донецької та Луганської областях України у взаємодії та співпраці з іншими підрозділами ЗСУ, МВС, СБУ координуючи та злагоджуючи свої дії.

Експозицію можна оглянути до 2 травня.

Розроблено Symphony Solutions