12.01.2018

“Портрети добровольців на війні”

У вівторок, 16 січня, о 16.00, у Львівському Палаці Мистецтв відбудеться відкриття виставки живопису та графіки “Портрети добровольців на війні” Сергія Пущенка.

Випускник львівської УАД, член Національної спілки журналістів України, боєць з Харкова Сергій Пущенко, перебуваючи на передовій, створив понад сотню портретів побратимів, які й запрезентує у галереї Палацу.

"Намальовані мною, як історія добровольців - захисників Батьківщини - одного батальйону, коли я перебував з травня 2016 по квітень 2017 з 5-м окремим батальйоном добровольчого українського корпусу “Правого сектора”. У портретах героїв-добровольців мистецькими засобами закарбовані сторінки історії українського народу, змальовані воїни світла, славні його доньки і сини, борці за правду, честь і свободу. Своїм прикладом гідності і жертовності вони запалюють серця і душі наступних поколінь: бути вільними та жити з гідністю в українській державі", - розповів Сергій Пущенко про портрети.

"Ці портрети незвичайні тим, що не зроблені у майстерні, а на передовій, а це так званий жанр репортажу. Репортажні замальовки у нас називають ескізами, але це не ескізи, а полотна, і досить немалого розміру... Нас вчили: коли говорять гармати – музи мовчать. А вивляється зовсім навпаки. Музи кричать голосніше за кулі і снаряди. Ці 110 портретів з натури та 7 олійних етюдів - свого роду пам’ятник життю, зроблений на передовій. Хтось бере на війну зброю, а Сергій – фарби і пензлик. І це дивовижно і хвилююче", - каже старший викладач кафедри дизайну та мистецтва книги УАД Ярослав Куць.

Розроблено Symphony Solutions