10.04.2018

"Екзистенція" Анатолія Мельника

22 квітня – 6 травня 2018 року у Львівському Палаці мистецтв відбудеться виставка малярства Анатолія Мельника.

З 22 квітня до 6 травня 2018 року у Львівському Палаці мистецтв відбудетиметься виставка малярства, мистецький проект «Екзистенція» від Анатолія Мельника. Народного художника України, дійсного члена Національної академії мистецтв України, академіка, члена Національної спілки художників України.

Мистецький проект «Екзистенція» Анатолія Мельника у Львівському Палаці мистецтв – це не просто презентація творчого доробку автора за останній період. Метою проекту є своєрідний дискурс на тему людини, її духовних орієнтирів, що демонструється в доступних почуттєвому сприйняттю формах, лініях, силуетах, кольорах… Складні поняття людського буття та його оточення автор зображує мовою живопису. Керівник проекту – Любомир Медвідь, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка народний художник України, дійсний член Національної академії мистецтв України, академік.

На виставці у Палаці Мистецтв буде представлено близько сотні сюжетно-тематичних робіт, виконаних у техніці олійного малярства, в яких розкривається особистісна сутність людини з її унікальною, психоемоційною неповторністю. Прикметною рисою малярських творів А. Мельника є авторське образно-філософське тлумачення існування сучасного світу. Ця риса простежується впродовж усієї творчості художника. За словами куратора проекту «Екзистенція» Ольги Луковської, кандидата мистецтвознавства, заступника директора ЛПМ з науково-мистецької діяльності, експозицію доповнять декоративні композиції на тему природи, зображення якої у картинах митця має інтелектуальний підтекст. «Особливо актуальним для Анатолія Мельника є поняття простору, розуміння його як простору екзистенціальної дії. Використовуючи різноманітні живописні засоби, художник апелює не лише до свідомості, але й до підсвідомих образів і міркувань», – каже Ольга Луковська. Виставка буде супроводжуватися різноманітними заходами.

Зокрема, на відкритті глядачі матимуть можливість не лише побачити живописні твори, а й особисто поспілкуватися з автором, а також почути камерний оркестр «Академія» під керівництвом народних артистів України Артура Микитки та Ігора Пилатюка. У рамах проекту передбачено теж авторські лекції про сучасне мистецтво та кураторські екскурсії для студентської молоді мистецьких вузів Львова.

Розроблено Symphony Solutions