19.06.2018

Делегація Палацу мистецтв побувала на відкритті польських виставок у Луцьку і Кам'янці-Подільському

З 10 травня по 6 червня 2018 року у Львівському Палаці мистецтв тривала мистецька виставка «Сто літ!» Вроцлавської академії мистецтв імені Євгеніуша Гепперта, присвячена ювілею незалежності Республіки Польща. Для того, щоб показати експозицію в наступних українських містах, виставку розділили – половину робіт під загальною назвою «Добрий день» привезли до Луцька, ще половину - виставку «+48» - до Кам’янця-Подільського.
Делегація від Львівського Палацу мистецтв, як співорганізатор та партнер заходу, взяла участь у відкритті виставок у Луцьку та Кам’янці-Подільському.

15 червня в Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України урочисто відкрили мистецьку виставку «Добрий день!». Такою назвою поляки вирішили привітатися з лучанами.
Подія пройшла під патронатом Генерального консульства РП у Луцьку. Відкрили виставку консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцкі, голова Волинської спілки художників Володимир Марчук, керівник майстерні творчої комунікації Вроцлавської академії мистецтв професор Евгеніуш Юзефовський.
За словами професора Евгеніуша Юзефовського, деякі картини на виставці не промовляють до глядача безпосереднім реалізмом, тому потрібно постаратися, щоб подолати труднощі розуміння і спробувати бути відкритим до того, що хочуть сказати митці.

17 червня в Галереї мистецтв Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відкрили виставку мистецьких робіт, об’єднаних під назвою «+48».
«+48» – телефонний код Польщі, і на виставці також представлено 48 художніх робіт – від абстракції до реалізму, виконаних у різноманітних видах та жанрах мистецтва», - каже завідувач художнього відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Алла Ковальчук.
Захід відбувався під Почесним Патронатом Генерального Консульства РП у Вінниці.

«Виставка у трьох великих українських містах дала можливість для більшої комунікації між польськими та українськими організаторами та митцями. Уже є важливі напрацювання на наступний рік. Зокрема, тривають перемовини про організацію масштабної виставки іконопису», - підсумовує заступниця директора ЛПМ з науково-мистецької діяльності, кандидат мистецтвознавства Ольга Луковська.

Розроблено Symphony Solutions