20.09.2018

У Палаці мистецтв представили творчість Івана Низового

20 вересня у Палаці мистецтв пройшла прес-конференція з Олесею Низовою, донькою письменника, який 27 років тому передбачив сучасність України. Жінка представила творчий доробок Івана Низового, зачитала уривки з його поетичних творів та розповіла про власний проект.
«Я вже п'ятий рік живу у Львові, як переселенка. У зв'язку з популяризацію творчості цього письменника в Городоцькому районі, а потім і на всій Львівщині минулий рік Львівська обласна рада проголосила роком Івана Низового. І разом з тим ініціювала проект, який передбачає видання п'ятитомника – а це майже 5 тис. сторінок – з творами письменника», - розповіла Леся Низова.
За її словами, Іван Низовий написав 7 тисяч творів! Суть проекту Лесі Низової – об'єднати за допомогою батькового слова різні регіони України. Тому перший том видали за сприяння Львівської обласної ради, другий – за сприяння Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.
«Виданням третього тому має зайнятися Сумщина, батьківщина письменника, четвертого – Південь країни, наприклад, Одеса, а п'ятого – Київ », – розповіла Олеся Низова.
Як пояснила донька письменника, зараз вона планує робити все, щоб популяризувати творчий спадок батька. На сьогодні творчістю Івана Низового вже зацікавилася українська діаспора в Німеччині, Великобританії, Франції та Бельгії, а пані Олеся прагне, щоб і рідна країна, а особливо Львівщина, відкрила для себе цього поета та прозаїка.
Іван Данилович Низовий (03.01.1942 – 30.09.2011) – український поет-шістдесятник, прозаїк, публіцист, журналіст, просвітянин, громадський діяч, голова Луганської обласної організації Національної спілки письменників України (1992 – 1998 рр.) « І хоч у 1,5 річному віці став сиротою, свою любов до України проніс через все життя», - додає Леся Низова. – Хочу сказати, що ще у далекому 2004 р., настільки випереджаючи час, Іван Низовий змалював правічного «друга» із путінським лицем, і закинув фразу – «і Крим невдовзі віддамо».
Минулого року з нагоди 75-ліття від дня народження І.Низового та задля популяризації його творчості Городоцька районна рада проголосила 2017-й - Роком Івана Низового на Городоччині.
«Львівщина, а саме Городоччина, саме завдяки цим людям, краянам поезія Івана Низового знайшла новий розквіт. Недаремно І. Низовий розпочав свій творчий шлях на Львівщині, сюди ж і я волею долі повернулася, щоб подарувати «друге життя» поезіям і висловам українського поета. Тут відбулися конкурси дитячого малюнку. Переможні малюнки потрапили у книжку – «Городоцька читанка для позакласного читання», - ділилася сокровенним Леся Іванівна.

Розроблено Symphony Solutions