14.10.2018

Феномен України. Ольга Стефанко (відео)

З Ольгою Стефанко ми познайомилися нещодавно. Разом зі своїм колегою прийшла до нас говорити про проведення зібрань братства ОУН УПА у Палаці мистецтв. На наступну нашу зустріч пані Ольга принесла 30-хвилинне відео - про себе та своє життя.

За фахом архітектор, жінка має великий талант співати. Хоча у такій співочій родині, як у неї, по-іншому напевно бути й не могло:) І, як говорить сама, це співає не вона, це співає її душа.
Солістка, виконавиця пісень Розалії Тарнавської, учасниця львівських ансамблів, а також щира дослідниця культури лемків (своєї рідної культури) - Ольга Стефанко має, що розказати світові. І це без перебільшення. Це її родину лемків насильно депортували у сорокових роках 20 століття. Це вона зробила великий внесок у вивчення культури лемків, збирала їхні колядки та інші твори. Це вона та людина, яка понад усе цінує свою сім'ю і те, що передається людині від предків.

Як розповіла Ольга Стефанко, у своєму вірші про лемків і їхню тугу за рідним краєм після насильного вигнання - Василь Хомик найкраще описав і її власні переживання:

Щаслива, радісна хвилина,
І серце б’ється наче птах:
Лунає пісня з Лемківщини
У наших зболених устах.

О пісне, птахо наша біла,
Широкі крила розгортай,
Лети на зранені могили
У наш родинний тихий рай.

Лети на зранені узгір’я,
Де рідні села при путі.
Й розсип на батьківські подвір’я
Надії наші золоті.

А ми з утіхою земною
Лиш сили,Господи подай,
Полинем, пісне, за тобою
У наш Лемківський рідний край.

Спів Ольги Стефанко хочеться слухати, а слова - розуміти...
Більше про цю неймовірну жінку дивіться у відео:

https://www.youtube.com/watch?v=exUZmW33v6s&feature=youtu.be

Розроблено Symphony Solutions