04.07.2015

SIlentium Дмитра Собокара: 30 відображень чоловічої натури

Третього липня у Львівському Палаці Мистецтв відкрили виставку молодого фотомитця Дмитра Собокара, який у експозиції Silentium представив 30 образів, 30 різних відображень чоловічої натури.

Крізь видошукач Дмитро уважно зазирає в чоловічу психологію, намагаючись спіймати вислизаючі в нескінченність емоції та почуття, зловити саму суть. Таким чином у світлинах митець реалізує власне сприйняття відтінків чоловічої натури. Його роботи – це створений ним міф, в якому живуть загадкові герої. Світ Дмитра занурює в інший вимір, простягаючи незримі нитки з минулого в майбутнє.

У філософській традиції часто зустрічається думка, згідно з якою людина є першою і єдиною істотою, яка не лише вільно розмовляє, але і вільно мовчить.
Пізнаючи людину, Дмитро Собокар ставить перед собою складну мету - розгадати феномен мовчання, феномен вічної тиші і недомовленості.
Кожна робота художника - це дослідження меж можливого і неможливого, короткий екскурс в те, що найчастіше знаходиться за межами вербального самовираження, експеримент над пластичним потенціалом кожної людини.
Не всі мають можливість складати букви в правильні слова, але всі - за допомогою своєї міміки дати зрозуміти, що діється в глибинах їхніх душ.
Камера - невидимий провідник між існуючим і вигаданим світом.
У кожному знімку автор показує нам контрастні грані чоловічого мовчання.
Моделі на фотографіях втягують нас в символічний обмін порожніми знаками, і ми охоче приймаємо цю гру, тому що Silentium - це найприродніша форма існування, в якій кожен з нас може знайти відповіді.

Про автора
Дмитро Собокар - член Національної Спілки Фотохудожників України, член WPO (Великобританія).
Народився 09.06.1981, м. Суми.
Проживає у Львові.
Свій шлях в мистецтві почав із чотирьох років навчання в художній школі.
В 14 років закінчив з відзнакою художню школу і захопився фотографією як альтернативою створення картин.
Просування творчості українського фотомитця за кордон розпочалося півтора роки тому. За цей час Дмитро став достатньо відомим в Європі, переможецем багатьох міжнародних і національних фотоконкурсів, в тому числі Al-Thani Award for Photography та Trierenberg Super Circuit, який вважається за фотографічний Оскар. На його рахунку 17 виставок, з них 5 персональних. Бездоганність в сприйнятті кольору, гра світла та тіні, чітка геометрія - це робить стиль Дмитра Собокара легко впізнаваємим.
Митець вільно працює в кольорі та монохромі. Здається, йому підвласні будь-які жанри з'йомки: арт-фото, репортаж, комерційна з'йомка.
Роботи Дмитра Собокара знаходяться в приватних колекціях Австрії, Італії, Катару.

Експозиція діє до 19 липня.

Розроблено Symphony Solutions