27.07.2017

Перша посмертна виставка Софії Караффи-Корбут зібрала аншлаг

Точні ескізи, дивовижні ілюстрації, незвичні лінограв’юри, чутливі жіночі образи – такою побачили першу посмертну виставку знаної художниці Софії Караффи-Корбут.
Захід розпочали 25 липня у Львівському палаці мистецтв. Усі картини надав з особистої колекції дисидент Богдан Горинь, передає кореспондент ІА ZIK.
Подивитися тут було на що. Особливо вирізнялись графічні твори пані Софії на шевченківську тематику. Це і Ян Гус, закутий Прометей, Іван Підкова, Максим Залізняк тощо.
«Дуже багато ілюстрацій присвячені творчості Тараса Шевченка. Свого часу вона віддала цілу горстку емоцій та часу, щоб створити Кобзар з її ілюстраціями. Видали його ще 1967 році», – зазначив пан Горинь.

Поруч з Шевченком – картини з дітьми. Від них аж сяє тим усміхненим відчуттям юності. Та десь в глибині мазків захована не до кінця зрозуміла тривога за своє життя.
Зовсім інший світ – сільські пейзажі пані Корбут. Відчутно цей тонесенький зв’язок з предками, які ще в дитинстві ганяли навколо полів з пшеницею. А увесь город заростав гігантською кількістю всякого поживного і кольорового. І все жило.
Повсюди дике різноманіття: там русалка, десь – задумлива мавка з лісовиком. Звідкись береться мама з дитиною разом з химерними ескізами. Ідей та сюжетів – безліч.
Власне, хорошої творчості люди не забувають, що й довело відкриття виставки.
Джерело: http://zik.ua/news/2017/07/26/persha_posmertna_vystavka_sofii_karaffykor...

Розроблено Symphony Solutions