05.07.2018

«РЕАКЦІЇ/АЛЮЗІЇ» художника Володимира Стасенка.

4 липня у Львівському Палаці мистецтв урочисто відкрили виставку живопису і графіки «РЕАКЦІЇ/АЛЮЗІЇ» художника Володимира Стасенка.

Привітати Володимира Стесенка прийшли рідні, друзі, колеги, митці, учні. У найбільшому виставковому залі зібралося більше трьох сотень гостей.
Художник представив картини, написані аквареллю, олією та графічні твори – усього більш ніж півсотні робіт. Також показав давні роботи, які створив ще більше 20 років тому.

В.о. директора Палацу мистецтв Юрій Візняк привітав митця та побажав творчої наснаги.
“Приємно відзначити, що аудиторія мистецьких виставок Палацу мистецтв щоразу збільшується. Володимир Стасенко є ще й першопрохідцем. Палац мистецтв започатковує нововведення – перед відкриттям мистецької виставки проводити прес-конференції разом із художниками. Це сприяє більшої популяризації події. Окрім цього, плануємо відкрити у Палаці галерею для реалізації робіт художників. Наша мета – створити сприятливі умови для митців: популяризувати їхню творчість та сприяти продажу робіт», - зазначив Юрій Візняк.

Куратор виставки, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв Роман Яців вважає Володимира Стасенка одним з найбільш "нерозкритих мистців".

«Володимир Стасенко належить до генерації ще молодих митців. Поєднує в одній особі науковця, педагога та організатора художньої освіти з високою професійною репутацією. Ще двадцять років тому на його першій великій персональній виставці усі побачили живі свіжі ідеї. На сьогодні поле творчих зусиль художника визначає певна збірність елементів авторської методології. Стадіями налаштування формально-образної системи малярства Володимира Стасенка стало вивчення фізичних властивостей довкілля та різних іпостасей Людини як складної ціннісної системи. З начебто аморфних середовищ, з прямими чи символьними означеннями субстанцій життя, вибудовується певна смислова парадигма, яка і є носієм внутрішнього світу автора», - відзначив Роман Яців.
Володимира Стасенка привітали колеги з Академії друкарства, Академії мистецтв, Спілки художників.
Художник зізнався, що дуже зворушений такою увагою та подякував усім, хто причетний до відкриття виставки.
Довідка:
Володимир Стасенко народився у 1972 році у Львові. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша (1991), Українську академію друкарства (1996), аспірантуру кафедри історії та теорії мистецтва Львівської академії мистецтв (2000, у Якима Запаски). Кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник НДЧ Львівської академії мистецтв. Доцент, завідувач кафедри Книжкової графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства (2005-2016), завідувач кафедри Графічного дизайну і мистецтва книги Української академії друкарства. Лауреат обласної премії у галузі дизайну (2015). Заслужений діяч мистецтв України (2016). Член активу НСХУ (1997), Спілки критиків та істориків мистецтва (1998), Спілки дизайнерів України (2005). Персональні виставки митця проходили в Україні, Польщі та Німеччині. Твори зберігаються у приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Розроблено Symphony Solutions