05.10.2018

Про активну громадянську позицію - виставка плакату від студентів

6 листопада у межах міжнарожного львівського Осіннього Салону "Високий Замок - 2018" у Львівському палаці мистецтв відбудеться виставка Українського плакату студентів кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, присвячена до 145 річниці їхньої alma mater та 25-річчя статусу "університет".

На виставці ви побачите творчий доробок студентів – понад 40 плакатів, переважно екологічної тематики, виконаними під керівництвом доц. Юрія Ямаша.

Це не перша спудейська експозиція плакатів у Львівському палаці мистецтв. Останніми роками студенти кафедри є постійними учасниками щорічної міжнародної акції – Осіннього Салону «Високий замок».

"З огляду на екологічну спрямованість і політику університету тематика лишається незмінною. Це – екологія: екологія природи та середовища, виробництва, екологія людини. Ректор університету, академік Юрій Туниця є ініціатором ідеї створення Екологічної Конституції Землі, яка була підтримана на міжнародних форумах та конференціях, що відбувались у вузі. Саме під час цих акцій було вперше показано творчий плакатний доробок студентів кафедри. Плакат є складним та інтелектуальним видів мистецтва, який вимагає досконалого володіння образотворчими засобами (рисунок, живопис, композиція, комп’ютерна графіка), вміння філософського мислення та логічного аналізу, знання семіотики та семантики, основ психології та соціальної політики", - зазначив кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну НЛТУ України Юрій Ямаш.

Плакати розробленні студентами кафедри говорять про активну громадську позицію їх авторів, доводять щиру стурбованість до подій що відбуваються у сучасному житті та намагання змінити світ на краще, професійний рівень виконання плакатів підтверджує правильну організацію навчального процесу.

На виставці буде представлено багато варінатів екологічного плакату, небайдужість студентів проявляється уже в назвах їхніх робіт: «Львів може бути прекрасним без ілюзій» (Галина Ясіновська), «Дозволь природі жити, природа дозволить тобі» (Катерина Шаповал), «Хутро носять гарні тварини і огидні люди» (Мар’яна Мочурад), «Слава нації, смерть ворогам!» (Іван Монарха), «Крокуй в майбутнє у гармонії з природою» (Ольга Кухарчишин), «Економ папір, збережи ліс» (Катерина Маринець), «Кожна праця має право на самовираження» (Катерина Кінах), «Стоп зомбуванню!» (Віталій Мурин), «Життя прекрасне не обмежуй себе» (Марта Похилко), «Після Свят» (Віталій Іванченко), «Підтримуєш російського виробника = окупанта?» (Ханас Вікторія), «Крим вилізе боком» (Марчук Вероніка), «Щороку 125 млн. дерев вирубують на землі» (Бокало Софія) та багато інших. На першому фото: робота Віталія Іванченко Друга робота: Володимир ПІдлужний Робота "Герб України" - Марта Бубес

Розроблено Symphony Solutions