26.02.2013

Шевченківські Дні у Палаці мистецтв

Шевченківські Дні у Палаці мистецтв

7 березня 2013 о 16:00 у Львівському Палаці мистецтв відбудеться відкриття мистецького проекту «Зцілення духовністю» відомого львівського живописця, члена НСХУ, викладача Львівської національної академії мистецтв Анатолія Слободяна. В експозиції буде представлено близько півсотні олійних та пастельних композицій з різних циклів та років створення. У творчому доробку митця роботи на Шевченківську тематику, сакрально-філософську, а також авторські трактування історичних сюжетів. Живописні картини Анатолія Слободяна вирізняються глибокою філософією і духовністю.

Триватиме виставка до 23 березня 2013 року.

Зцілення духовністю

Відкиньте ж гіршу частку свого серця -
і з кращою живіть життям чистішим
В. Шекспір

Цими словами вповні можна окреслити філософську ідею мистецького проекту, запрезентованого львівським художником, викладачем Національної академії мистецтв Анатолієм Слободяном.

Художня виставка із символічною назвою «Зцілення духовністю» – це серія складних та містких образно-художніх інтерпретацій, що поєднують у собі аспекти сакральності та філософського тлумачення людської екзистенції.

Створені автором образи та сюжети показують нам вічне протистояння добра і зла, людську недосконалість і слабкість, страх і покору, а ще біль душі і каяття, віру і мудрість; довгий, складний та неоднозначний шлях до духовного зцілення, гармонії, шлях до Бога.

Митець роздумує над поняттями терпіння, сповіді і покути, закликає нас звернути увагу на своє внутрішнє єство і намагатися йти дорогою духовного очищення, не занедбувати себе та не бути байдужим до інших.

Ольга Луковська,

кандидат мистецтвознавства

 

 Біографічна довідка:

Анатолій Слободян народився 24 лютого 1950 року в селі Софіївка Луганської області.  У 90-х роках художник переїхав жити і працювати у Львів. Від 1993 року викладає на кафедрі академічного живопису Львівської національної академії мистецтв. Творчі роботи знаходяться у приватних колекціях України та за кордоном, зокрема, у США та Чикаго.

Митець працює у техніці олійного та пастельного живопису, а також був учасником всеукраїнських виставок, пленерів, мистецьких проектів.

Персональна виставка Анатолія Слободяна у Палаці мистецтв проходитиме вдруге.

 

7 березня 2013 о 16:00 народний музей Тараса Шевченка Львівського Палацу мистецтв презентує виставку«Львівські художники - Шевченкові» (Євген Безніско, Софія Караффа-Корбут). Крім цього, дві унікальні роботи невідомих авторів «Кобзар-бандурист» та «Катерина» передадуть для експонування на виставку приятелі музею– Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою НУ «Львівська Політехніка». Протягом беррезня мистецькі твои з колекції народного музею Тараса Шевченка ЛПМ демонструватимуть також у краєзнавчих музеях Яворова і Червонограда.

 

7 березня 2013 о 17:00 у Львівському Палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки-конкурсу дитячих робіт «Об'єднаймося ж, брати мої!»

Метою всеукраїнського конкурсу є популяризація спадщини Т.Шевченка, підтримка талановитої молоді та творчої праці вчителів, викладачів, керівників студій. На конкурс із Львівщини надішло більше 120 робіт на шевченківську тематику від учнів художніх та музичних шкіл, на виставку відібрали майже сотню. Під час відкриття відбудеться нагородження переможців обласного туру. Почесний голова журі – народний художник України Любомир Медвідь.

Організатори виставки  - Департамент з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА.

 

10 березня о 15.00 у конференц-залі Львівського Палацу мистецтв відбудеться урочиста Академія «Слово і пісня Пророка» з нагоди 199-річниці від дня народження Тараса Шевченка. Спільно з Львівською національною музичною академією ім. М.В.Лисенка у залі пройде святковий концерт. Ведуча – поетеса Марія Чумарна.

 

21 березня о 17.00 у конференц-залі Львівського Палацу мистецтв відбудеться творчий вечір «Їхнім Учителем був Шевченко» та мистецька акція «Художники малюють під звуки бандури» (у співпраці з Міжнародним інститутом освіти, культури і зв’язків з діаспорою НУ «Львівська Політехніка» і ЛВВЖ ім. О.Теліги).

 

Наприкінці березня у Львівському палацімистецтв три дитячі групи театральної студїї ДМЦ «Фора» покажуть виставу «Чорним шляхом» про дитинство малого Тараса. Участь беруть діти віком від 6 до 15 років, режисер-постановник Уляна Пастернак, сценарій - заслужений артист України Володимир Кудовба.

Розроблено Symphony Solutions