Галина Жигульська

1957

На початках графіка Галини Жигульської була чорно-білою. Потім із кінця спектру в напрямку від фіолетового до червоного у медитативну геометрію її композицій стали додаватися кольори, перетворюючи картини Жигульської на барвисті оп-артівські килими. Ця дивовижна художниця-самородок своїм професійним становленням завдячує таким легендам Львова, як Олександр Аксінін, Дем (Валерій Дем’янишин), а також естонському графіку Тиннісу Вінту, який відкрив їй магію орнаменту, шифри і коди писемності й знакових піктограм народів Скандинавії та Центральної Європи.

„Як це їй вдається? Прецизно точно провести пряму, мов лезом втяти. Об неї переломити промінь світла, розклавши його призмами. І знову все це сфокусувати лінзою фантазії. Вловити ритм асиметричних композицій постійно мінливого калейдоскопа власної палітри. Адже життя крутить цим калейдоскопом так, що аж голова обертом. Та навіть у стані зміненої свідомості не зникає потяг до малювання снів, розбитих на кольорові друзки. Складаючи своєрідні вітражі із випадкових скалок (а серед них так часто знаходяться й уламки андерсенівського дзеркала, й тоді начувайся лихих гримас долі!) художниця прагне до рятівної гармонійної цілості у світі, що висковзує з-під ніг, з-під рук, з-під погляду. Тільки б не послизнутися на дзеркальній площині множинних відображень. Тільки б не порізатися гострим ограненням кристала. Бо він – не холодна абстракція досконалості. Він сліпуче відлуння поклику, інтрига потягу, звабливі запросини у лабіринт підсвідомого, якому важко чинити спротив. І вона підкоряється. Піддається на те, щоб хаос невпорядкованості цього життя, долі із її жорстокими жартами, випрозорилися в ідеальні форми”, - так відгукнувся місячник мистецьких подій „ЛюнАрт” на останню виставку Галини Жигульської у Львові 2005 року.

ZiK, 19.02.2008

CV
Галина Жигульська народилася 1957 року у Ярославлі (Росія) у родині військовика. 1975-го року закінчила середню школу. Працює у царині графік, не маючи спеціальної художньої освіти.. Від 1980-го року бере участь у республіканських, всесоюзних та міжнародних виставках серед яких: «Советское искусство около 1990 года», 1990/1991 – Національний музей, Дюссельдорф, Ізраїльський музей, Єрусалим, ЦБХ, Москва; «Через межі та кордони», 1994 – Гіпп-Галле, Гмунден, Австрія; «Львівські художники», 1996 – Данія; І-й та ІІ-й Міжнародні мистецькі симпозіуми «ДЕ НОВО», 1998/1999 – Підгірці, Львів.

Розроблено Symphony Solutions