Зоряна Базилевич

1978

Живописні роботи Зоряни Базилевич можна трактувати як своєрідний щоденник. Проте вміст цього щоденника – не перелік подій, а палітра емоцій, зафіксованих кольором, що є рефлексією навіть не на події, а на образи, які хвилюють авторку. Ці образи на перший погляд видаються буденними, але спосіб, у який їх розкриває З. Базилевич, надає їм своєрідної епічності, аналогічної до епічності кольклору – не монументально-пафосного штибу, а радше дитячої казки, народної пісні: персонажами робіт художниці виступають Поле; Камінь, Який Покотився; Город; Гори-Гори; Ворони; Гусочки; Бур’ян За Парканом; Горбочок, За Дорогою…

Їх слід писати з великої літери, бо в образах, створених авторкою, вони не об’єкти, а дійові особи, а точніше – суб’єкти дії, як у казках, колискових, приповідках, ладканках, забавлянках, – персоніфіковані, забарвленні ціннісним ставленням авторки емоції, якими Дорослий прагне наповнити світ Дитини. Ота «дитинність» у доброму розумінні слова переповнює роботи художниці. Часто з дитинністю стереотипно асоціюють стан незрілості чи недосконалості у порівнянні з «досконалим» дорослим взірцем. Але при цьому ми забуваємо, що дитячий погляд на світ – це погляд, позбавлений стереотипів та наперед заданих смислів, тому лише дитина, не маючи набору готових схем ставлення до світу, здатна по справжньому дивуватися, захоплюватися ним – як уперше побаченим.

Дивлячись на живопис З. Базилевич, потрапляєш у світ дуже щирих і дуже відкритих образів, які перегукуються зі світом дитинства, де світ – персоніфікований, а отже – впорядкований.

Засоби, якими Зоряна Базилевич вибудовує свої композиції – площинна пляма, поєднання насичених локальних кольорів, застосування різноманітних фактур, співставлення графічності-живописності – асоціюються з текстильними композиціями: Зоряна здобула освіту на відділі текстилю в ЛДКДУМ ім. І. Труша. Разом з тим, живопис сприймається цілком самодостатнім, авторка добре «відчуває»
цю техніку та її можливості.

Д.Скринник-Миська, канд., філос. наук, мистецтвознавець

CV
Народилася 1978 року у Львові.
1992-1997 - навчання у Львівському коледжі Декоративно-прикладного мистецтва ім. І. Труша, відділ художнього текстилю.
1997-2001 - навчання у ЛНУ ім. І.Франка, юридичний факультет.
Працює у галузях текстилю, живопису, книжкової графіки та ілюстрації.

УЧАСТЬ У ВИСТАВКАХ

З 1997 по 2011 р. – всеукраїнські виставки (м. Київ, м. Луцьк, м. Львів),
2008 р. - «Текстилізм. Мандри».
2011р. - «Текстилізм».
2011 – «Високий Замок».
20012 – участь у художньому пленері «Лемківський Єрусалим» (Ждиня, Польща)
2012 - виставка ілюстрації на Книжковому арсеналі (м. Київ)

Одружена, має сина і доньку.

Розроблено Symphony Solutions