Владислав Шерешевський

Владислав Шерешевський
1964

В живописі, що носить підпис Шерешевського, завжди знаходиться місце для підміни, виверту, імплантованої цитати, симуляції, сміховинної плутанини. Тільки на його картині можуть бути поєднанні в єдине стильове ціле Репін і Ван Гог, Едуард Мане і Клод Моне, голандський натюрморт і розбурхане море епохи романтизму... Владислав - майстер гротеску, смішного, в`їдливого. Його гротеск несе в собі сучасний міський фольклор, політичну злобу дня, пістрявий карнавал студенського гуртожитку. Художник вміє весело перетрусити все те, що називається загальнокультурними надбаннями. У нього вони проходять загальну перевірку на здоровий глузд і життєздатність. Дивлячись на подібний опус, чомусь розумієш, що світ вцілів, бо сміявся.

Шерешевський - це художник- сміхач

"Щоб розуміти і цінувати живопис Шерешевського, феномен його творчості, треба бути не поверхово обізнаним в історії культури. Треба мати навіть не одну, а кілька вищих освіт, аби бути позбавленим догматичної точки зору на багато речей. Треба мати, крім почуття гумору, ще й унікальний слух, аби відразу вловити в назві твору містифікацію, дотеп, змінений акцент, виклик. Серед розмаїття історичних осіб і подій, що зображені на картинах Шерешевського, можно відзначити особливі його роботи. Наприклад, картина “Про Мінь” - це портрет Мао, як промінь сонця китайської династії. Він зображений на тлі українського прапору, може як інфернальна підсвідома мрія про велич об`єднаної України на китайський зразок. Може це сублімація про те, щоб знайшовся свій Великий Кормчий для України... А картина “Супчик”, де зображений Енді наш Уорхол! Лідер поп-арту тут виглядає як схований Джин в банці супу “Кембел”. Мабуть контемпорарі - арт уже було, а Шерешевського ще не було. Тому що наш художник зробив крок ще далі, минув цей ганебний етап. Шерешевський в живопису професіонал, а зараз час професіоналів".

Дмитро Корсунь, художник Журнал "Критика", 2009

"Добре поінформовані в ринковій кон'юнктурі аналітики включають Владислава Шерешевського в десятку найуспішніших українських художників. Якщо вони і перебільшують, то не дуже сильно – бризкаючі вітальністю і оптимізмом картини цього талановитого живописця насправді мають стабільний попит. Пару років назад, вирішивши влаштувати в Українському Домі свою ретроспективну виставку, пан Шерешевський збирав для неї роботи в десятків колекціонерів, досадуючи, що ряд знакових полотен так і не зможе показати, оскільки їх вже вивезли за кордон. Це змахує на кокетство, оскільки цей художник відрізняється просто-таки незбагненною працездатністю і вигадкою. Деякі полотна він створює протягом двох-трьох днів, і це не якісь квапливі підмальовування або графоманські почеркушки, що видаються багатьма його колегами за актуальне мистецтво, а великі повноцінні картини, які цікаво розглядати і, що важливо, поряд з якими комфортно знаходитися".

«Коммерсантъ-Weekend» // от 29.05.2009

CV

Владислав Шеришевський народився в 1964 році в Києві.

1982 - Державна художня середня школа ім. Т. Г. Шевченка, Київ, Україна.

1991 - Київський державний художній інститут, Київ, Україна.

Член Національної спілки художників України. Живе і працює в Києві.

Персональні виставки:

2009 - з13 по 29 листопада - перша виставка живопису Владислава Шерешевського «КАРТІНИ МАСЛОМ» у Львівському Палаці мистецтв.

2007 - галерея Da Vinci, Київ, Україна.

2007 - «Кулінарія», White Gallery, Київ, Україна.

2006 - «Краса врятує світ», галерея сучасного мистецтва «Триптих», Київ, Україна.

2005 - «Заповіту майстрів», галерея «Ательє Карась», Київ, Україна. 2005 - «Брати і сестри», галерея «Арт-блюз», Київ, Україна.

2004 - «Animals навесні», галерея сучасного мистецтва «Триптих», Київ, Україна.

2003 - галерея «Ательє Карась», Київ, Україна.

2003 - «Способи пересування», галерея сучасного мистецтва «Триптих», Київ, Україна. 2002 - «Хід конем», галерея сучасного мистецтва «Триптих», Київ, Україна.

Музеї та колекції (вибране): Фірма «Даймлер Бенц», Штутгарт, Німеччина. Муніципальна галерея, Мюнхен, Німеччина. Приватні зібрання у США, Ізраїлі, Греції, Швеції, Італії, Польщі, Голландії, Франції, Німеччині, Росії, Україні.

Сайт: www.shereshevsky.com

Афіша виставки В. Шерешевського у Палаці мистецтв
Чебурашка повернувся
Лісова галявина
Кисень
Святий Вінсент Ван Гог
Розроблено Symphony Solutions