Євген Потапов

1949-present

Тривалий час працюючи в ділянці станкового малярства, Євгеній Потапов у своїй творчості сповідує непохитну жанрову любов до краєвиду. Протягом творчого зростання, маючи за плечима базову освіту архітектора, митець із кожним ударом пензля розвинув у собі особливий талант віртуозного живописця, тонкого співця природи. Картинне полотно Євгенія Потапова – це неповторний, глибоко переосмислений образ мінливого світу, що характеризується емоційною складовою, базованою на збалансованих спокійних станах природи. Кожен видовий мотив наповнює гармонія колірно-світлового виразу, композиційна врівноваженість, продуманість і майстерна реалізація творчого задуму.

Більшість створених художником живописних робіт, не дивлячись на віртуозну легкість та невимушеність написання, є результатом тривалого переосмислення численних етюдів, створених у часі багаторічних пленерів. Властиво відточена на пленерах, найчастіше в техніці а ля прима, манера живописання розвинула в Євгенія Потапова здатність тонко й напрочуд швидко вловлювати швидкозмінний стан навколишнього природного світу. Водночас, будучи непересічним майстром пленерного малярства, Євгеній Потапов практично позбавлений спокуси представлення пленерних робіт на серйозних мистецьких виставкових колективних та персональних форумах, яких за плечима автора не один десяток.Свою любов до природи, до краєвиду, в живописанні якого реалізована авторська світоглядна мистецька програма, Євгеній Потапов привносить молодому поколінню митців у школі образотворчих мистецтв «АРТ ДИЗАЙН» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, де він очолює відділ образотворчого та ужиткового мистецтва.Мистецький діапазон Євгенія Потапова не обмежується лише краєвидом, в його доробку спостерігаємо не менш майстерно написані натюрморти, серед яких домінують квіткові мотиви та численні портрети, більшість з яких поряд із краєвидами знаходиться у музеях та приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Франції, Швеції, Ізраїлі, Канаді та США.

Володимир Жишкович, кандидат мистецтвознавства

CV
Народився у 1949 р. у Львові.
У 1976 р. закінчив факультет архітектури «Львівської політехніки».
Творчу діяльність продовжував удосконалювати у художній студії при будинку архітекторів під керівництвом І. Туманова.
Працює в ділянці станкового малярства.
Очолює відділ образотворчого та ужиткового мистецтва, викладає рисунок, графіку та живопис у школі образотворчих мистецтв ”АРТ ДИЗАЙН” Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Учасник чисельних міжнародних і обласних виставок, серед яких Всеукраїнська осіння художня виставка (2004 р.), Міжнародна мистецька виставка «Львівський осінній салон» (2004, 2006, 2012 – 2014 рр.); колективні виставки у містах Польщі (Ланцут, Кольбушова, Жешув, Лежайськ, Перемишль, Мелец), у Нью-Йорку (США). Персональні виставки в Україні (Львів – 2010, 2014 рр.) та у містах Польщі (Ланцут – 2007, 2010 рр., Кольбушова – 2008 р., Перемишль – 2009 р., Лежайськ – 2011 р., Жешув – 2013 р.). З 2005 по 2014 рр. – учасник Міжнародних мистецьких пленерів у Франції (м. Локірек), містах Польщі (Ланцут, Мелец, Кольбушова, Новіце, Кшименна, Яблонка, Лежайск) та Всеукраїнських мистецьких пленерів на Старосамбірщині (с. Рассохи), м. Золочів, смт. Верховина.

Розроблено Symphony Solutions