Education

НАВЧАННЯ Майстер-класи, дискусійні клуби (TEDx, ALTERclub, ARTsCOOL, театральна студіяНАВЧАБАВА, ФОРА, студія імпровізації)

07.11.2018

23-24 листопада - сьома міжнародна виставка "Вища освіта - 2018"

23-24 листопада 2018 року у Львівському палаці мистецтв відбудеться VIІ Міжнародна виставка «Вища освіта — 2018».

23.11.2016

Презентація 5-го числа мистецького альманаху "A-z Art"

24 листопада, у четвер, Львівський Палац Мистецтв та Кафедра менеджменту мистецтва ЛНАМ презентують п’яте число мистецького альманаху «A-Z art» Мистецький альманах «A-Z art» видається Львівським Па

16.09.2016

Школа сучасного мистецтва

Школа сучасного мистецтва відкриває філію у Львові і оголошує набір на курс художників.

17.03.2016

Карло Звіринський і його школа

18 березня, о 16:00, в рамах Днів модернізму у Львові запрошуємо на лекцію-диспут «Карло Звіринський і його школа» (Виступи: Н. Космолінська, Х. Звіринська-Чабан, А. Бокотей).

04.11.2015

«Торкаючись, бачу: великі українці»

«У неділю, 1 листопада, у Палаці мистецтв презентували інтерактивний соціально-мистецький проект «Торкаючись, бачу: великі українці». Завдяки якому світ мистецтв став доступним для людей, які зовсім не бачать.

В експозиції представлено 12 скульптур величних українців. Серед них Тарас Шевченко, Іван Франко, Андрей Шептицький, Георгій Гонгадзе, Марія Заньковецька, Сергій Нігоян. До кожного бюсту долучено табличку з відповідною інформацією шрифтом Брайля та аудіозапис. Про відомих українців розповідають Джамала, Павло Табаков, Святослав Вакарчук та інші виконавці.

Розмалювали скульптури кольоровими фарбами діти з вадами слуху та мови. А люди з вадами зору, торкаючись, «побачили» визначні постаті та дізналися про них інформацію за допомогою аудіозапису. У день відкриття проект відвідало кількасот людей з особливими потребами».

Виставка розрахована, в першу чергу, на людей із вадами зору – ознайомитись з експонатами вони можуть на дотик, а також – за допомогою звукової інформації – про ту чи іншу постать до 8 листопада.

Керівник проекту, мета якого – підвищити рівень доступності для людей з особливими потребами до інформації про відомих людей, – викладач Академії мистецтв Василь Одрехівський.

«Цей проект нікого не залишить байдужим, – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка під час урочистої церемонії відкриття виставки. – Насамперед тому, що тут представлені люди, якими ми гордимося, які презентують нас у всьому світі. Окрім того, завдяки виставці люди, які по-різному бачать і відчувають світ, зможуть однаково подивитися на визначні постаті нашої історії та сьогодення. Цей проект сьогодні об’єднав усіх нас».

За словами директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христини Береговської проект «Торкаючись, бачу: великі українці» довів, що культура є доступною для усіх, а мистецтво стало інструментом пізнання світу для людей з особливими потребами. «Упродовж семи днів виставка перебуватиме у Львівському палаці мистецтв, – розповіла Христина Береговська. – Уже 8-го листопада її експонати помандрують усіма районними центрами Львівщини. Опісля з проектом матимуть змогу ознайомитися і мешканці інших регіонів України. Завершиться він у Києві».

Це вже другий такий проект у Львові. Минулий представляли рік тому у Львівській галереї мистецтв.

за матеріалами dailylviv.com

Icon: 
Зображення: 
Date: 
Неділя, Листопад 1, 2015 - 11:45 до Неділя, Листопад 8, 2015 - 11:45
04.07.2015

Мовою мистецтва про питання тілесності материнства і жіночої репродукції...

У п’ятницю, 3 липня, у Львівський Палац Мистецтв, Центр візуальної культури та львівська Феміністична майстерня представили виставку «Материнство», яка у березні відбулася у Києві, а тепер до 19 липня експозицію можна оглянути у Львові. Вхід вільний і бажаний.

Темою виставки є феміністичний погляд на материнство – розгляд його через прискі-пливий аналіз особистого і суспільного, осмислення становища жінки, яка взяла на себе
відповідальність народжувати і виховувати. Материнство досі сприймається як щось «природне» або як певна «функція», яку необхідно виконувати жінці. Така «норма» вимагає від жінки виконання багатьох складних завдань водночас, проте усі ці навантаження ніколи не оцінюються за зразком професійної сфери. Навпаки, жінка залишається цілковито витісненою у сферу приватного, де часто самотужки змушена давати собі раду зі своїми проблемами.

Ставши матір’ю, жінка часто змушена відкласти свої професійні заняття, кар’єру чи творчість задля догляду за дитиною. Через прив’язаність до дому матір автоматично бере на
себе обов’язки по господарству – таким чином, вона задіяна у ще одній неоплачуваній роботі. Буває, що матері ще й змушені працювати, – в такій ситуації навантаження стає
потрійним.

Питання тілесності материнства і жіночої репродукції загалом залишаються у сфері компетенції медиків і часто є табуйованою темою в суспільній дискусії. Зокрема, зміни, яких
зазнає жіноче тіло, не сприймаються як свідчення великої фізичної праці задля становлення нових людей, а трактуються лише з точки зору втрати жіночої привабливості.
Художниці, роботи яких представлені на виставці, показують кожне індивідуальне материнство як великий проект із важливим суспільним значенням, в який вкладаються
надзвичайні зусилля. Авторки осмислюють його як потенційну можливість для кожної жінки, оцінюють питання вибору стати чи не стати матір’ю, занурюють нас у різні виміри
безпосереднього жіночого досвіду. Ми бачимо як материнство стає темою для творчості, попри те, що змушує жінок відсувати творчість на другий план. Подаючи феміністичний
аналіз ролі жінки-матері в суспільстві, виставка не оминає й ролі батьківства. Вона показує материнство з різних перспектив – як важку тілесну і психічну працю, без якої не було
би всіх нас. Діалог з матерями – це діалог з історією власного життя, який заслуговує на те, щоби бути озвученим публічно.

Оксана Брюховецька

Icon: 
Зображення: 
Date: 
П'ятниця, Липень 3, 2015 - 13:15 до Неділя, Липень 19, 2015 - 13:15
23.03.2015

Лекція Ренати Таньчук «Колекціонування як тактильний досвід» у ЛПМ

У четвер, 26 березня, о 15.00, у актовій залі Львівського Палацу Мистецтв відбудеться лекціяРенати Таньчук «Колекціонування як тактильний досвід».

27.02.2015

Місяць практичного курсу каліграфії “Український краснопис” у ЛПМ

З 14 березня творча студія "У Кобзаревій світлиці" музею Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв розпочинає місяць практичного курсу каліграфії “Український краснопис”.

07.03.2014

Шевченкіана-2014 у Палаці мистецтв

У Палаці мистецтв 7 березня з нагоди відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка відбулися урочисті заходи та концерти

Відкрили персональну виставку художніх робіт художника, архітектора Володимира Дорошенка
До експозиції ввійшли близько 60 робіт художника, створених протягом 1954-2013 років, виконаних аквареллю, акрилом, олією. 14 робіт художник присвячує 200-літтю Тараса Шевченка. Їх митець створив, коли подорожував шляхами Кобзаря – у литовському Вільнюсі, російському Петербурзі
Виставку «Львівські художники - шляхами Кобзаря»
На виставці представлені живописні, акварельні, графічні роботи митців, учасників мистецьких пленерів «Шляхами Тараса», які проходили в 1997 – 2003 роках, а також роботи, подаровані приятелями Народного Музею. Серед учасників - Євген Безніско, Орест Скоп, Сергій Міхновський, Зеновій Кецало, Євген Манишин,Олександр Крохмалюк та інші.
Виставку художніх робіт Клубу Українських Митців
17 львівських художників, учасників Клубу Українських митців, представлять свої живописні, графічні роботи, присвячені Тарасові Шевченкові. Серед художників - М.Демцю, С. Міхновський, О. Скоп, О. Сипняк та інші.
Виставку "Шевченкіана Софії Караффи-Корбут", присвячена 90-літтю від дня народження мисткині
На ілюстраціях до книг, виконаних Софією Караффою-Корбут виростали цілі покоління, а створені образи до «Кобзаря» стали значним внеском у Шевченкіану.
Софія Караффа-Корбут працювалау Львові, закінчила Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Знайшла себе в техніці кольорової ліногравюри. Цю техніку започаткувала Олена Кульчицька, а Софія Караффа-Корбут її відновила.
Виставку світлин фотографа Йосипа Марухняка
Понад 40 років фотограф робить кольорові фотографії пам'ятників Тарасові Шевченнку, встановлених на Львівщині та в Україні. Щороку його збірка доповнюється новими фотороботами. Й. Марухняк - член Національної спілки фотохудожників України, художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України, член СОФУ. Учасник та призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок.
Літературно-музичну композицію "За Тебе молюсь...", режисер О. Герасименко, ведуча М. Чумарна

Icon: 
Зображення: 
Date: 
П'ятниця, Березень 7, 2014 - 19:15
25.02.2014

Урочистості та заходи у Львівському Палаці мистецтв з нагоди 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка та 10-ої річниці відкриття Музею

У Палаці мистецтв 7 березня о 16:00 з нагоди відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка відбудуться урочисті заходи та концерти

Сторінки

Subscribe to RSS - Education
Розроблено Symphony Solutions